Haber

Bartın Valisi Arslan ve Milletvekili Tunç’tan Regaip Kandili mesajı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan ile AK Parti Küme Başkan Yardımcısı ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Regaip Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Arslan, mesajında, üç ayların manevi ikliminin habercisi olan Ramazan ayının müjdecisi olan, bereketin, rahmetin ve güzelliklerin yoğun bir şekilde yaşandığı, Allah’ın kullarının duygularının yoğun olarak yaşandığı bir Regaip Kandili’ne daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. işbirliği ve dayanışma en üst düzeye ulaşır.

Regaip gecesinin çok iyi değerlendirilmesi gereken lütuf ve hayırlarla dolu nadide bir gece olduğuna işaret eden Arslan, şöyle devam etti:

“Yüce Yaratan’a, ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı sorumluluklarımız olduğunu bir kez daha hatırlamalı, kandilimizin özüne uygun olarak bir vicdan muhasebesi yapmalı, hatalarımızdan dönmeye çaba göstermeliyiz. bu anlamlı günü hayırlara vesile eyle.Görevimizi yerine getirmeliyiz.İnanıyorum ki bu mübarek gecede ve bundan sonraki mübarek aylarda birbirimize yapacağımız dualar çok değerli bir fırsattır. Yüce Allah’ın rahmetinden ve rahmetinden çokça pay alan, birlik ve beraberliğimizi, barış ve kardeşliğimizi daha da artıracaktır.”

“Kandil geceleri dargınlıkların giderildiği müstesna günlerdir”

Milletvekili Tunç, üç ayların ve kandil gecelerinin birlik ve beraberliğin pekiştiği, manevi duyguların yoğunlaştığı müstesna günler olduğunu da ifade etti.

Tunç, şefkat, merhamet, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, iyilik ve iyiliklerin arttığı üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

“Üç aylar ve kandil geceleri milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, kalplerin aynı duygu etrafında attığı, aynı duyguyu paylaşan gönüllerin orta noktasına geldiği, küskünlük ve küskünlüklerin ortadan kalktığı müstesna günlerdir. bugünün ve gecelerin en doğru şekilde değerlendirildiği, her daim ihtiyaç duyduğumuz sevginin tüm insanlığın ortasına yayılacağı… Milletimizin ve Bartınlı hemşehrilerimizin Regaip Kandili’ni en içten duygularımla kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. .”

haberkestel.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu