Haber

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, Türk vatandaşı olmak istediğini açıkladı

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, şartların yerine getirilmesi halinde Türk vatandaşı olmak istediğini açıkladı. Sumudica, Türkçe isim kullanıp kullanmayacağı sorulduğunda, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanımız Memik Yılmaz’ın isimlerini birleştirerek Tayyip Memik ismini kullanabilirim.”

Gaziantep Futbol Kulübü, Trendyol Süper Lig’in 26. haftasında sahasında oynayacağı Samsunspor maçının hazırlıklarını tesislerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik Müdür Marius Sumudica yönetiminde gerçekleştirilen eğitim yaklaşık 1 saat 30 dakika sürdü. Isınma ve top yakalama çalışmalarıyla başlayan antrenman, orta şut çalışmalarıyla devam etti ve çift gollü maçla sona erdi. İdman öncesi açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, sürpriz vatandaşlık ve isim açıklamalarında bulundu.

“Tayyip Memik ismini kullanabilirim”

Türkiye’nin ikinci vatanı olduğunu ve bu nedenle Türk vatandaşı olmak istediğini anlatan Rumen teknik adam, “Bu benim için gerçekten çok güzel bir şey olur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın benim hakkımda söyledikleri güzeldi. Yıllardır burada çalışıyorum ve Türk futboluna katkı sağlıyorum.Söz verdikleri gibi yakın zamanda pasaportumu alacağımı düşünüyorum. Burası benim ikinci vatanım. Türk vatandaşı olursam adımın önüne iki isim daha ekleyebilirim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın adına Tayyip, Cumhurbaşkanımız Memik Yılmaz’ın da Memik adını almak isterim” dedi.

“İstanbulspor maçında güzel bir galibiyet aldık”

Ligin son haftasında kazandıkları İstanbulspor maçına ilişkin değerlendirmede bulunan Rumen teknik adam, “İstanbulspor maçında güzel bir galibiyet aldık. Zor bir maçtı. Orada kazanmak kolay değil. Değerli takımlar olabilir” dedi. Kazanmak değil. Bizim için önemli olan 3 puandı. O yüzden kazandık. “Mutluyuz” dedi.

“13 maçta en az 4 galibiyet ve 3 beraberlik almamız gerekiyor”

Ligin 26. haftasında oynayacakları Samsunspor maçıyla ilgili konuşan ve hedeflerinin galibiyet olduğunu söyleyen Sumudica, “Bu maçta herkesin beklentisi galibiyet ama önümüzde 13 maçımız daha var. Bu 13 maçta en az 4 galibiyet, 3 beraberlik alırız. Bunu yaparsak ligde oluruz.” “Kalacağımızı düşünüyorum. Samsunspor maçı bizim için zor bir maç olacak. Bu maça iyi bir şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Grupta hala bazı eksiklerimiz var. Maça daha fazla taraftar bekliyoruz. Çünkü Bu durumlarda taraftar desteği de çok önemli” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu