Yaşam

İddia: Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Kaldırılacak

Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş depremleri bölgede büyük yıkım ve yıkıma neden oldu. on binlerce ölüm Bölgeyi terk etmek isteyen depremzedeler Türkiye’nin dört bir yanında Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlara yerleştirildi. Durum böyle olunca hükümet bir karar aldı ve üniversitelerde bahar eğitim döneminin biteceğini söyledi. uzaktan yapılacakilan edildi.

Ancak bu karar reaksiyona neden oldu . Siyasetçilerden bilim insanlarına kadar birçok kesim kararın gerçek olmadığını ve eğitimin yüz yüze sürdürülmesi gerektiğini savundu. Şimdi ise bahisle ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Gazeteci Fatih Altaylıbu kararın geri çekildiğini açıkladı.

“Hata yaptık dememek için biraz bekleyecekler”

Fatih Altaylı’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitelerin kapatılmasına ve yurtların boşaltılmasına tepkiler yükselince, yanlış gitmeKarar verildi.

Üniversiteler açacaklardı. . Ancak bunu hemen yapmamak ve “Hata yaptık” dememek için biraz bekleyeceklerini tahmin ediyorum.

Ama açacaklar.

İşte Prof. Dr. Ersan Şen okullarının kapanması nedeniyle haklarını kaybetmiş gençlerDanıştay’da dava açmaları için dilekçe örneği hazırladı.

Bu metni [email protected] adresine e-posta gönderen öğrencilere göndereceğim. böylece haklarını talep edebilirler

Ayrıca uzaktan eğitimle ilgili yazının da çoktan kalktığı söyleniyor.

Fatih Altaylı’nın Twitter’daki açıklamalarına yanıt. can gürses kararı geri almak için çok geç olduğunu ima ettiği bir paylaşım yaptı. ” Fatih Bey dün YÖK’ten üniversitelere bahar döneminde uzaktan eğitim. karar gitti.Gürses sözlerini kullanarak, o kararın ekran görüntüsünü de paylaştı.

habermerzifon.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu