Haber

Ümit Özdağ: Akşener ‘Keşke atlayıp Kandil’e gitsem’ dedi

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ı eleştiren Özdağ, “Altı Masa’nın ortağı DEVA Parti genel başkanı ‘Anayasa’dan Türk kimliğini çıkaracağız’ diyor. DEVA’nın tek başına savunduğu bir görüş değil. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti aslında DEVA’nın parlamenter demokrasiyi güçlendirmek için geçiş belgesinde söylediklerini açıkça söyledi” dedi.

Özdağ, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Medyascope’a yaptığı açıklamada, ” Ne bizim partimizin ne de başka bir partinin seçmeninin suçu kimsenin suçu değil. Diyelim ki Kürtsünüz. İktidara geldiğimizde ‘Ne istiyorsun’ diyeceğim. eğer söyleyeceksen. O zaman bana soracaksın. ‘Ne istiyorsun?’ Daha sonra ikimiz ‘nasıl yani’ diye konuşacağız sözlerine de değindi.

‘AKŞENER KANDİL’E GİDİN DEDİĞİNDE LATIFE YAPTIĞINI DÜŞÜNDÜM’

“Yeni bir açılım süreci başlatmaktan bahsetmişti. Bu, Akşener Bey’in PKK ile masaya oturacağı ve teröre karşı yeni bir müzakere süreci başlatacağı anlamına geliyor. Sorum şu: Akşener Bey, PKK ile masaya oturduğunuzda, Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcut hukuki yapısından hangi noktalarda taviz vereceksiniz?” Özdağ, şunları söyledi:

“İYİ Parti’nin kuruluş döneminde Akşener ile yaptığımız sohbetlerde bana iki kez şu soruyu sordu: ‘Ümit, ben helikoptere atlayıp Kandil’e gitsem, Duran Kalkan ve Cemil Bayık’a sorsam söyle. Ne istersen bana’. İlk duyduğumda kulaklarıma inanamadım. Şaka yapıyor sandım ve Meral hanım öyle bir şey olmaz dedim. Böyle bir şey yaparsan ellerini bağlarlar dedim. ve ilk mağaraya atarım seni başka bir toplantıda yine aynı soruyu sordu dışarıda söylemesin dedim sonra bir daha bahsetmedim ama şimdi anladık ki Ruşen Çakır söyleyeceğiz diye söz vermiş Seçimden sonra oturup konuşalım.

‘YALNIZCA MANSUR YAVAŞ’I DESTEKLİYORUZ’

Zafer Partisi’nin Vatan Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti ile ittifaklarını sürdürdüğünü kaydeden Özdağ, “Sayın başkanlarla yaptığımız çalışmalarda ve vardiyalarda çok yol kat ettiğimizi ifade etmek isterim. başkan yardımcılarından “Biz kendi adayımızı gösteriyoruz. Biz sadece Mansur Yavaş ismini destekliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

ergani-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu