Elazığ’da 200 gram ekmek 5 lira oldu
![](https://haber-inonu.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/elazigda-200-gram-ekmek-5-lira-oldu-rD3w15kL.webp)
Elazığ Fırıncılar Odası’nın aldığı kararla 200 gram ekmek 5 lira oldu.
Elazığ’da Fırıncılar Odası Başkanlığı tarafından kent genelinde ekmek miktarının artırılmasına karar verildi. 4 lira olan 200 gram ekmek yeni karar doğrultusunda 5 lira oldu. Tarihi Kapalıçarşı’da fırıncılık yapan Nevzat Kızılelma, zamların zaruret olduğunun altını çizdi. Fırıncılık mesleğinin baba ve dede mesleği olduğunu belirten Kızılelma, “Kapalıçarşı’da fırın işletiyoruz, burada işçi çalıştırıyoruz. Zam hiç hoş bir şey değil ama maalesef mecbur kaldık. İstiyoruz. Şu anki konumumuz böyle kalsın. Un fiyatlarımız, SSK giderlerimiz, elektrik giderlerimiz hep aynı oranda. “Kalmasını istiyoruz. Bu nedenle ekmek fiyatını yükseltmek zorunda kaldık. Şu anki 200 gram ekmeğimiz 5 lira” dedi.
2022 Haziran ayında Elazığ’da 200 gram ekmeğin fiyatı 3 liradan 4 liraya çıkmıştı. – ELAZIĞ